Jdi na obsah Jdi na menu
 


4.část: O království, aneb to, co Clere musí znát...

23. 5. 2010

Clere se ještě chvíli dívala po místnosti. Měla pocit, že čím déle se dívá, tím méně je tam světla, ale...to se jí nezdálo! Clere se vyděšeně podívala na svůj doprovod. Nevypadala nijak zvlášť vyděšená! To Clere nechápala. V jednu chvíli jí v pokoji hysterčila, až měla Clere chuť se vykašlat na to, že je doma a odejít, a teď, když její zemi zřejmě dochází první paprsky světla se tváří, jakoby se jí to netýkalo. "Co se to děje?" vypravila po chvilce ticha ze sebeClere. "Bezpečnostní opatření. Protože se dá hádat, že co nevidět bude mít naše země žalostně málo světla, které je potřebné pro přežití, šetříme, kde se dá. Naše země je veliká a světlo je někde potřebné více, než třeba v této místnosti, kde nyní není nic." vysvětlila ta žena a pokynula Clere, aby už vyšla z místnosti. "Takže, kdyby se ti stalo, že by si přinesla smaragd a nemohla mě najít, víš, kam přesně máš jít." Clere pokývala hlavou, ale radši nemyslela na to, co bude třeba za několik hodin. Posadily se na lenošku. "Promiň, asi bych se mohla představit. Jmenuji se Taminna a jsem zástupkyně královny. Za chvilku ji stejně poznáš, chtěla by s tebou pár věcí probrat. Ona Pandora je..."   "Pandora?! Vaše královna se menuje Pandora? Jako ta skříňka?"  "Nepleť do naší historie vaše mýty a pověsti. Pandora má sice leccos společného s Pandórou, tou která, podle mýtu, vypustila z malé skříňky všechny špatné vlastnosti a už  jenom naději se ji povedlo udržet ve skříňce, ale ta naše Pandora je naprosto normální. Je sice krásná, svůdná a i jinak podobná Pandóře, ale nemyslím si, že by pro náš svět byla takovou zkázou." usmála se Taminna. "Takže, jak už jsem řekla, Rudý smaragd nečekaně zmizel, ale myslíme si, že s tím má něco společného Terio, protivný podivín, který nesnesl, že jsem se stala zástupkyní královny a strážkyní smaragdu. Nemohl mě nikdy vystát, ale přesto, že je dost protivný, stále se těší královnině oblibě, ale své podezření nesmím už nikdy opakovat v její přitomnosti. Jednou jsem na něj ukázala prstem a ona začala nepříčetně zuřit. Zbavila mě strážení smaragdu a sesadila mě z postu její zástupkyně, málem to všechno získal Terio, ale po týdnu ji všichni v zemi přemluvili, protože až na samotnou Pandoru, nikdo nemůže Teria vystát. Takže začni u něj, ale před Pandorou ani slovo. Hele právě přichází."

"Jmenuji se Pandora a jsem královna země Žáru a ohně. Ale to ti Taminna už určitě řekla. Taky tě už informovala, že si s tebou chvi o něčem promluvit. Poprosila bych, jestli by Taminna mohla opustit na chvíli místnost." kývla na Taminnu a ta beze slova odešla. "Takže, u koho bys s pátráním chtěla začít?" Hlavně se neprořekni o Teriovi, hlavně se neprořekni o Teriovi..."Nemám ponětí. Neznám to tu, takže..." "Oh s tím si nedělej starosti. Mohla bys začít u hlavní služebné,Lissy. Je to služebná, která platí vlastně pro celé sídlo a i v celé zemi je hodně známá. Není tajemnstvím, že její rodina nepatří k těm neprůměrnějším, ale že mají problémy s přežitím-také proto tu ona pracuje skoro bez ustání. Od té doby, co se dozvěděla o těch dveřích a co je za nimi po nich mlstně pokukuje a pořád se dožadovala toho, moct tam chodit pravidelně uklízet. Když to se mnou jednou přišla Taminna prodiskutovata-asi už to té Lisse chtěla povolit-řekla jsem Taminně, že přesto, že ji znám, v tomhle té uklízečce nevěřím a proto jsem strážkyni Rudého smaragdu poprosila, aby do té místnosti nikoho bez mého povolení NIKDY nepustila. Tak se i stalo. Takže jako první podezřelý by byla právě ta uklízečka, takže spíš podezřelá." vyznamně na Clere kývla a odešla.

Ach jo! Jedna řekne tohle, druhá tamto. Zkusím se zeptat nějaké třetí osoby co si myslí o Teriovi a pak si půjdu promluvit s Taminnou.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieStatistiky

Online: 1
Celkem: 23851
Měsíc: 226
Den: 11