Jdi na obsah Jdi na menu
 


2.část: Pravda to být nemůže, nebo ano....?....

5. 5. 2010

Clere přišla domů ze školy naprosto vyřízená. Psala se menší nečekaná písemka z fyziky a ona, tak pohlcená tím, co se jí poslední noc zdálo, nenapsala nic. Tak tohle bude za 5. Řekla si ještě cestou ze třídy. Vrátila se zpátky do přítomnosti. Hm, co na to řeknou rodiče? No co ani jednomu z nich fyzika ve škole nešla, tak snad nebudou vyšilovat. Odpověděla sama sobě na otázku. Svalila se na postel a usnula. V pokoji byla tma, ale ne přirozená tma. Bylo to, jako by něco velikého zahalilo okno. Uprostřed pokoje se objevilo zářivé velmi oslňující světlo a z něho se vynořila...ta žena z předcozí noci. "Jseš to ty. Musíš tomu veřit! Je to tvá povinnost! Musíš věřit!" Clere sebou trhla a řekla-celkem klidně- "Ne!". Ženu pohltila záře a ta následně také zmizela společně s tmou. Clere byla zase v normálním pokoji, bez tmy, bez záře, bez té ženy. Nechápala to. Přísahala by, že byla vzhůru! Ale hodiny ukazovaly 16:03 to by znamenalo, že spala jen minutu! To není možné! Říkala si Clere. Nebylo možné aby za minutu usnula! Ale to by znamenalo, že by to všechno byla.....Ne,Ne,Ne a ne tohle by si Clere nikdy nepřipustila. Tohle ne! Nepřipustila by si, že něco podobného může být pravdivé. To prostě není možné. Nebo ano.....NE! Rázně poručila svým úvahám, které se jí v hlavě ubíraly-podle jejího názoru-špatným směrem. Další den ve škole se opět nemohla soustředit na učivo. V noci se jí opět zdál ten  "sen" a navíc jí v hlavě ležela ta událost, co se přihodila předchozí odpoledne. Opět nebyla schopná vnímat učitele. Riversová se radši o ničem nezmiňovala. Nevěděla, že Clere se takto chová i v jiných hodinách a myslela si, že je chyba v její výuce a tímpádem by to byla její vina. Doufala, že toto podivné chování zmizí-jak Clere říkala-po víkendu. Clere přišla domů a lehla si na postel. Dneska už raději nepřemýšlela nad tím, co udělala ve škole špatně. Opět se jí v pokoji zatmělo, objevila se záře a z ní ta žena. Clere si řekla, že teď už se tomu bláznivému "snu" postaví. Nechtěla, aby se všechno do nekonečna opakovalo. Když žena začala Clere opět přesvědčovat, Clere se ani nepohnula. Pamatovala si, že předchozí odpoledne vše při pohybu zmizelo, a tak se rozhodla promluvit aniž by se pohla. "Dobře! Opakujete mi to každou noc a teď i odpoledne! O co jde?" doufala, že po tomhle sen zmizí, ale nic nezmzelo, místo toho se žena posadila vedle ní na postel. "Konečně. Jde o zemi Žáru a ohně. Ty jsi vyvolená. Ty jsi ta, kdo má najít Rudý smaragd a osvobodit nás tak od věčného utrpení, které sužuje naši zemi. Rudý smaragd nečekaně zmizel , je to už týden. Když jsme zjistili, že ho musí najít osoba, která nemá s naší zemí nic společného, byla jsi vyvolena. Ty jsi ta, kdo má Rudý smaragd najít a vrátit nám ho." žena vše odříkávala velmi tajemně.  "A co se děje a co se stane, když nemáte Rudý smaragd?" dovolila si Clere jednoduchou otázku. Žena se odmlčela. Musí najít ta správná slova, aby to Clere vysvětlila.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vysvětlení

(Vlastním tyto stránky, 12. 5. 2010 13:51)

Vlevo je MENU a tam je rubrika s názvem Žár a Oheň a tam je to všechno. To co se objevuje na hlavní stránce je jen seznam těch nejnovějších článků, proto je to přeházené a mezi první a druhou částí je například Životní příběh Vali T. Jednotlivé díly jsou zařazené v rubrice Žár a Oheň. Díly mají ve svém názvu číslo dílu, aby se v tom dalo lépe orientovat a stejě jako v některých knihách jsou kapitoly pojmenované.

Pravda to být nemůže, nebo ano..?

(Šálková Štefánia, 12. 5. 2010 9:13)

Ale to je pokračování toho předeškého,tak by to mělo být spolu, nebo pod stejným názvem a část 2. Jinak perfektní jako vždy, hotová spisovatelka, jen tak dál.

 

 


Poslední fotografieStatistiky

Online: 1
Celkem: 23851
Měsíc: 226
Den: 11