Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce: TAPETOVÁNÍ!!!

8. 12. 2011
Před nedávnem jsme se rozhodli, že si doma trochu zkrášlíme kuchyň. Byt je sice náš, ale neplánujeme do něj příliš investovat, časem si snad seženeme něco novějšího a luxusnějšího. Náš byteček disponující úzkou chodbičkovou kuchyní pochází ještě z dob socialistického režimu, takže nic jiného, než občas se vyskytující betonové zdi, umakartová koupelna a WC, starý plynový plechový sporák (kdysi prý byl v módě) a všudepřítomné linoleum se nedá čekat. A protože se nám nějaká sta tisícová investice do podobného bytu nezdá příliš rozumná, tak jsme se rozhodli jen pro vnější krásu. Ostatně plán, jak zkrášlit kuchyň pochází jen z mé hlavy a rozvržení také. V kuchyni se nám líbí zelená barva, takže jsme se rozhodli pro zelenou tapetu a zelené barvy. Před nedávnem si můj strejda se snoubenkou pořídili byt a krásně a designově si ho zařídili. Ono design se tam očekávat dal, vzhledem k tomu, že strejdova snoubenka vystudovala umělecké sklářství. A tehdy si na zdi v obýváku nakreslili lilie podle šablon. A šablony s liliemi a bambusem nám půjčili. Včera jsme se rozhodli natapetova skříň v kuchyni. Je to taková ta stará komunistická skříň, která není příliš rovná a vzduchová bublinka na vodováze by asi byla úplně mimo své pravé umístění. Ještě v obchodě jsem zjistila, že tapeta je obyčejná, takže potřebujeme lepidlo. Koupila jsem to práškové. Večer jsme to míchali a pak když jsme mohli začít tapetovat, začala pravá šichta! Skříň (je postavená až ke stropu) je rozdělená na dvě části, které do sebe příliš nezapadají, takže jsme museli tapetu rozstřihnout na dva kousky. Pak ještě šířka tapety neodpovídala, takže jsem přidělávala ještě proužky. Na naši obranu ve smyslu: "rpoč jsme si nekoupili širší tapetu" říkám, že v takovéhle světlé zelené tam moc tapet nebylo a vlastně jedině tahle odpovídala našemu vkusu na barvu a šířka byla jen jedna. Ale nebudu tu pořád líčit šířku tapet. Po víc jak hodině jsem tapetu dlouhou dohromady 2 metry a 51 cm konečně nalepila. A dneska ráno nám zmizely všechny vzduchodé bubliny, tapeta se krásně natáhla na povrch skříně a vypadá to hezky.

 
TIMETABLE

 
19:40- začínáme přemýšlet na tapetováním, bereme do ruky lepidlo a jdeme do koupelny. Poměr lepidla k vodě nebyl v tom množství, které jsme potřebovali, takže jsme si museli vymyslet vlastní poměr.
19:45- zjišťujeme, že poměr jsme vypočítali špatně, takže na výpočet poměrů jsme se vykašlali a prostě to dolíváme vodou tak, aby se prášek lepidla (jehož množství jsme sami zvolili) rozpustil.
19:50- tak jsme to dodělali a počkáme dvacet minut, než se lepidlo rozpustí a zhoustne...
20:10-začínáme s prací
21:38- KONEC! Víc jak hodinová patlačka došla ukončení! RADOST! :-)

 
Tak to je konec a ještě pak dodám záznam z dnešního malování jedné zdi. Tohle proběhlo včera, 26.6.2011 :-)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieStatistiky

Online: 1
Celkem: 23851
Měsíc: 226
Den: 11