Jdi na obsah Jdi na menu
 


Okřídlená rudá růže

8. 12. 2011
Okřídlená rudá růže se odehrává na jiné planetě jménem Domione (čte se: Damione).
Domione je trochu zmatená planeta. Má tři kontinenty : Dryon, MOuntlion (čte se: Mauntlion) a Okr.
Planeta je ve tvaru obdelníku a je přirostlá na záech pegase. Kolem celého obvodu planety je potrubí. Voda z moře je ve stálém pohybu, takže se vlévá do potrub a to vodu přivede zpět na planetu druhou stranou-moře má tedy dvě otevřené strany, jednu kterou voda vytéká a druhou kterou vodou vtéká na Domione.

 
Kontinenty:

 
Dryon
Je kontinent velmi suchý a kdyby neměl přístup k moři, celý ostrov by byl bez vody. Z moře se potrubím vyvádí voda do nějakých přehrad. Dryon má svůj ostrůvek; Nyrod, na kterém je letiště a je to něco jako středisko zábavy a dovolené na celé planetě.

 
Okr
Pomatená planeta, kde se všichni převlékají do kostýmu a věnují se době Baroka, kdy byla nejkurioznější právě barva okrová. Všichni mají moderní techniku nashromážděnou v jedné místnosti a mobily dobře schované pod oblečením. Myslí si, že o jejich skrýši nikdo neví, ale je to vlastně veřejné tajemství, ale jakmile někdo dáva své nadšení moderní technikou otevřeně najevo, je společností neuznávaný.

 
Mountlion
Je asi nejnormálnější planeta. Je tam hlavně podzimní klima a pár dní v roce i zasněží, ale sněhem není nikdo nadšený-maximálně malé děti, ale když vyrostou, mají ke sněhu stejný postoj jako ostatní. Lidé jsou tam otužilí a podzimní-většinou zatažené i deštivé-už ani tak nevnímají a je to pro ně asi stejné, jako pro nás jaro.

 
Na kžadém kontinentě je pár postav, kterých se tato knížka týká. Na Dryonu je to Lizzie, která se tam před rokem a půl vydala a na letišti na Nyrodu potkala partu lidí. Společně vyvtořili  "průzkumnickou stanici". Na Dryonu jsou domorodci a "průzkumníci". Průzkumnící si tam staví své malé osady-vetšinu o třech nebo čtyřech chatičkách-přičemž se v každé chatičce vyskytuje jiná důležitost klasické domácnosti. V jedné chatce je koupelna, v další spíž, v další kuchyň a v další šatna. U Lizziny skupiny už si říkají Dobrodruzi.

 
Na Okru je Mary-Anne Montessová, která se ve své plnoletosti zbavila veškerého styku se svojí rodinou-pomatenou do Baroka jako i ostatní obyvatelé-a dala jasně najevo, že chce žít normálně. Má vlastní, moderně zařízený byt a pracuje jako novinářka v jedněch uznávaných novinách, kde ale většinou pracují lidé nesouhůasící se řízením státu-takoví jako Mary-Anne.

 
Na Mountlionu je veselá Lucy-Anne Gysephová, která žije v obrovské vile, která je spíš nějakým hradem. Je to v horách nad městem a Gysephovi vlastní stáje s koňmi. Nejstarší dcera z pěti dětí se vdala do šlechtického titulu a tak se Gysephovi také počítají-i když neoficiálně- k šlechtě. Ale na Mountlionu je šlechta naprosto jiná než na Okru. Na Mountlionu se šlechta dá poznat snad jen díky titulu a většímu jmění, ale chovahjí se naprosto normálně. Lucy-Anne má sestru jménem Lissa-nejmladší z pěti dětí- a ještě svého bratra, který je druhý nejstarší a jmenuje se Thomas.

 
Všem těmto pěti lidem se každou noc zdá stejný sen o Okřídlené rudé růži s křídly černými jako havran. Každou noc se jejich sen rozvíjí až Lizzie z Dryonu a Mary-Anne z Okru dojdou k přesvědčení, že musejí odletět na Mountlion. Pro Mary-Anne je to těžší kvůli všem královským zákazům, ale díky jedné Milady- se kterou dělala rozhovor a která je zastánkyní normálního života, ale nedává to najevo-Milady Wentrytch se zná s králem a získá pro Mary potřebné povolení k vycestování. Lizzie to půjde také hůř, protože za ten rok a půl co žila na Dryonu moc necestovala, pro všechny z její skupiny je najednou složité pochopit, proč najendou chce tak moc odjet- To se ví, že se jim Lizzie nezmínila o svém snu a Mary také nic neřekla. Lizzie a Mary-Anne se potkají v letadle a po příletu na Mountlion se potkají i se sourozenci Gysephovými a půjdou řešit záhadu stejného snu o Okřídlené rudé růži.

 
©2010-autorská práva vyhrazena-zákaz kopírování či šíření této myšlenky a i jiných dokumentů na které se rovněž vztahuje autorské právo, bez zveřejnění autora a zdroje
 
 

 


Poslední fotografieStatistiky

Online: 1
Celkem: 23851
Měsíc: 226
Den: 11